Kolaudace nového pavilonu bez problémů

Osmnáct měsíců od zahájení prvních prací na novém pavilonu interních oborů byla stavba zkolaudována. Začala tak další etapa dokončovacích prací a příprava na příchod prvních pacientů.

Kolaudační rozhodnutí, bez něhož není možné začít s vybavováním nábytkem a zdravotnickou technologií, dorazilo na ředitelství nemocnice minulý týden. „Při vlastním kolaudačním řízení  komise upozornila jen na tři drobné nedodělky, ty byly odstraněny během 24 hodin a pak již bylo vše v pořádku. Žádné připomínky k nové stavbě neměli ani hygienici. Zjevně jsme své vlastní požadavky nastavili dostatečně vysoko a to se nám nyní vyplatilo,“ zhodnotil technický náměstek nemocnice ing. Roman Bílek.

Vedení nemocnice počítá s tím, že nový pavilon začne sloužit pacientům ještě do konce tohoto roku. Poprvé se ale veřejnost bude moci do budovy podívat ještě dříve. „Uvidíme, jak budou probíhat finální práce, ale rádi bychom na začátku října udělali den otevřených dveří, aby se lidé mohli na novou podobu nemocnice podívat osobně,“ řekl ředitel nemocnice MUDr. Luděk Kramář, MBA. Do té doby už by také měl být jasnější harmonogram otevírání jednotlivých ambulancí a lůžkových prostor.

Nová budova, do níž je vstup z Laurinovy ulice, navazuje na pavilon, kde je oční oddělení a neurologie a zároveň na nejstarší nemocniční objekt, kde je dnes umístěna lůžková rehabilitace a část interny. Umístěny v ní budou v prvním patře veškeré interní ambulance kromě dialýzy tak, aby pacient mohl veškerá potřebná vyšetření absolvovat pod jednou střechou. V dalším patře bude moderně vybavená gastroenterologie. Ve vyšších patrech budou umístěny veškeré interní lůžkové stanice a společná jednotka intenzivní péče.