Loni se v naší porodnici narodilo 1524 dětí

V roce 2012 rodily maminky v boleslavské porodnici 1498krát a na svět přivedly 1524 dětí. Celkem šestadvacetkrát se tedy porodními sály rozlehl křik dvojčátek. O něco více se v loňském roce v Boleslavi narodilo chlapečků, které rodiče nejčastěji pojmenovali Vojtěch, Matyáš, Matěj, Jakub a Filip. Ze staročeských jmen byla nejdávnějšími Antonín či František. Mezi holčičkami kralovaly Anežky, Emy, Anety, Elišky a Nicoly.

Některé z dětí dostaly od rodičů do vínku i poměrně cizokrajná jména, například Eliot, Leon, Marcus, Angelika či Luisa.

Nejvíce napilno bylo v porodnici v červenci, kdy rodilo 158 maminek. Na dvojčátka byl nejbohatší prosinec, kdy se narodila pětkrát.

Počty porodů v Klaudiánově nemocnici se dlouhodobě příliš nemění, v roce 2011 si ji maminky pro přivedení dítěte na svět vybraly 1530krát, ještě o rok dříve bylo v Klaudiánově nemocnici porodů 1522.