Nav view search

Navigation

Hledat

Dětské centrum

Aktuální informace

 

Informace o oddělení

Poskytování terapeutické, rehabilitační, poradenské péče v oblasti zdravotní, výchovné a sociální.

Dětské centrum pro děti od 0-3 let je umístěn ve zmodernizované , původně rodinné vile, se slunnými terasami , uprostřed velké zahrady. Zahrada je vybavena množstvím houpaček, hracích domečků, bazénem, zahradním krbem, trampolínou, tříkolkovou dráhou. Interiéry dětského centra ničím nepřipomínají ústavní zařízení, jsou zařízeny kreativně , moderním dřevěným dětským nábytkem s velkým množstvím hraček a výchovných pomůcek, které odpovídají věku umístěných dětí.

Dětské centrum najdete poblíž Klaudiánovy nemocnice.

Kapacita zařízení je 24 dětí ve věku od 0 do 3- 4 let a 1 mateřský pokoj pro matku a 1 dítě .

Hlavní činností je poskytování zdravotních, sociálních a výchovných služeb dětem , o které se jejich vlastní rodiče nemohou nebo nechtějí starat. Poskytujeme tyto služby i dětem s perinatální zátěží,dětem týraným, zneužívaným, ohroženým nevhodným sociálním prostředím,dětem se zdravotním postižením.

Poskytujeme pobyty matek s dětmi se sociálními a zdravotními problémy , pobyty pro zácvik matek v péči o dítě, pobyty matek před utajeným porodem.

Dětem je poskytována široká interdisciplinární péče – péče odborného zdravotnického personálu, péče dětského psychologa, speciálního pedagoga, rehabilitačního pracovníka, logopeda,dětského neurologa.

Spolupracujeme s řadou odborných dětských ambulancí a dětských klinik.

Zdravotní stav dětí je před návratem do rodiny nejen dobře zhodnocen, ale především zlepšen.

Hlavním cílem je co nejrychleji a nejlépe vyřešit situaci dítěte a vrátit ho buď do vlastní nebo náhradní rodiny , do adopce nebo do pěstounské péče. Při realizaci mezinárodních osvojení spolupracujeme s Úřadem pro mezinárodně právní ochranu dětí v Brně. Z propuštěných dětí se vrací do rodin naprostá většina, jen zcela vyjímečně je dítě přeloženo do jiného zařízení a to jen z důvodu např repatriace dle národnosti dítěte nebo požadavku rodičů, pokud se přestěhují do vzdáleného regionu.

Další velkou prioritou naší práce je co nejvíce přiblížit život dítěte v našem zařízení životu dítěte v rodině. Život našich dětí naprosto není omezen jen na areál dětského centra, děti chodí často do města, do cukráren, do pizzerií, jezdí v létě na koupaliště, apod.. Mají řadu aktivit (výuka plavání, anglického jazyka, návštěvy dětských divadelních představení, jednodenní výlety, týdenní pobyty v přírodě, návštěvy klaunů, canistherapie, atd).

Spolupracujeme úzce s Dobrovolnickým centrem při Klaudiánově nemocnici, kromě pravidelných návštěv dobrovolníků za dětmi, organizujeme spolu s Dobrovolnickým centrem množství dalších akcí pro děti  (dětské zahradní slavnosti, oslavy všech svátků v roce, jednodenní výlety, akce jako pouštění draků, dlabání dýní, karneval, apod.) Řadu podobných akcí a výletů pořádají pro děti i naši sponzoři, kterým patří velké poděkování.

Fotogalerie:

Hlavní kontakt

Adresa: 

Gellnerova ulice 565
293 01 Mladá Boleslav

Telefon:

326 733 100
731 542 872
602 626 217

Personál

Primář

MUDr. Helena Tomanová  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vrchní sestra

Věra Kubátová
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: 731 542 889

 

Sociální pracovník

Mgr. Štěpánka Večeřová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel: 727 982 927